Şükür Kurbanı

Şub 23, 2020 Şükür

Şükür Kurbanı

Bir kimse arzu ettiği bir amaca ulaşması veya bir nimete nail olması sebebiyle şükür kurbanı kesebilir.

Ancak böyle bir nimeti elde eden kişinin, adakta bulunmadığı sürece, kurban kesmesi zorunlu değildir ancak keserse daha iyi olur

Ayrıca temettu veya kıran haccı yapan kişilerin, aynı mevsimde hac ve umreyi beraberce yaptıkları için Haremeyn bölgesinde kestikleri kurban da bir tür şükür kurbanıdır. Şükür kurbanı etinden kurbanı kestiren kişi ve yakınları yiyebilir.

Adak, Akika ve Şükür kurbanlarınızı yıl boyunca GÜNLÜK olarak kestirip ihtiyaç sahiplerine sizin istediğiniz üzere dağıtıyoruz. Kurbanlar İslami kurallara uygun olarak kesilip ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılıyoruz. Adak, Akika ve Şükür kurbanı kesildikten sonra istediğiniz kuruma teslim ediyoruz Kur’an Kursu, Talebe Yurdu, Aşevi, Dernek veya Vakıflar

NEDEN ADAK AKİKA ŞÜKÜR KURBANI?

Şükür kurbanı, adak kurbanı olmadığı için kesilen bu kurbanın etinden, şükür kurbanını kesen de ailesinin diğer fertleri de yiyebilir. İhtiyaç içindeki insanlara da tasadduk edilebilir.

Adak, akîka ve şükür kurbanlarınız için bağışlanan her bir yardımla aldığımız kurbanlıkları, bağışlarınızı  keserek ihtiyaç sahibi kimselere, yetim ve öksüzlere, yurtlarda okuyan öğrencilere dağıtıyoruz. Dilerseniz bağışlanan her bir adak (akîka ya da şükür) kurbanının kesimlerini toplu olarak gerçekleştiririyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir